Кейс додатку Total Sport та CRM система для фітнес клубу
Vladlen • September 24, 2023
Кейс додатку Total Sport та CRM система для фітнес клубу
Vladlen • September 24, 2023
Описуючи інший кейс із фітнес клубом Total, я писав, що займався всім діджиталом і не тільки. Але одна з основних діджитальних складових нового інноваційного фітнес клубу, була автоматизація за рахунок застосунку.
Отже, на вулиці почалася зима, випали перші сніги і я неспішно готував рекламні компанії до запуску в січні. Точно знаючи, що додаток роблять якісь професіонали, якісь друзі інвестора, у яких своя it-компанія. Іду, значить, я сніжним грудневим ранком на об'єкт (будівництво нового клубу) з метою подивитися, як ідуть темпи, щоб розуміти самому реальні терміни запуску. І раптом, випадково виявив на місці керуючого та інвестора, вони обговорювали якісь справи на будівництві. Я привітався з ними, і вони мені повідали "приємну" новину, що їхні it-шники злилися, що вони їм морочили голову кілька місяців, обіцяючи зробити проєкт швидко, і зрештою виставили естимейт (прайс) у $20.000 і 4 місяці розроблення, і ми успішно посварилися з айтішниками, і честь вести розроблення випала мені. Точніше не просто вести, а все організувати, від складання ТЗ, пошуку прогерів, до випуску в світ застосунку. При цьому умови ускладнювалися термінами відкриття клубу, які планувалися 11 січня. Я розумів, що у мене є цілих 35 днів, щоб усе це зробити.
І почався судомний і швидкий пошук девелоперів (програмістів). За 1 тиждень я провів близько 15 перемовин, з різними фрілансерами і компаніями. Коли я називав термін, мені більшість говорили, що це неможливо. Я розумів, що я можу прийти до клієнта з таким посилом "що це неможливо", і я сам собі поставив запитання, хіба це щось природне? чи є приклади, коли хтось щось робив дуже швидко і воно виходило? Я відповів собі на ці запитання і зрозумів, що ті, хто відповідав мені "це неможливо", це їхня картина світу, це їхнє сприйняття, яке вишикувалося згідно з їхнім досвідом. У моєму досвіді багато було проєктів, які виходило робити швидко і якісно. За підсумком я знайшов такого девелопера, фрілансера, який сказав "пфф ... так, це реально, якщо натиснути вийде навіть швидше" і, як ви зрозуміли, - ми спрацювалися) ми пиздячили, що є сил, практично щодня зідзвонювалися, по 3-4 рази листувалися на день. Розробка була в live форматі, я тут же тестував функції і виявляв помилки.
Багатозадачність
• проджект менеджер (розподіляв ресурси програміста і менеджерив завдання);
• продукт менеджер (відповідав за ідею і функціонал продукту);
• і тестувальник (перевіряв функціонал на помилки).
Під час розробки виникла одна проблема, яка була очевидна від самого початку, але мною і розробником успішно витіснена зі свідомості.) Звучала вона так "а як керувати контентом у застосунку?" або "через що?".
Через програміста в ручному режимі ми собі не могли дозволити, бо це не дружило з нашою концепцією іноваційності та автоматизації. Вийшов би якийсь вуличний кавовий автомат, усередині якого сидить людина, що варить каву на газовому пальнику))
Тому в нас виникло нове завдання - зробити систему управління або просто адмінку для застосунку. Але потім, під час мозкового штурму і нової інформації від інвестора і керівника клубу, я дізнався, що у нас ніхто ще не займався СРМ-системою, і що стара, яка використовується на іншому фітнес клубі Top Training, не підходить.
На вулицях Харкова вже повноцінна передноворічна атмосфера, купи снігу, класна погода... 25 грудня на дворі! і ми почали робити повноцінну СРМ систему під себе. Благо напередодні я побачив, що будівництво не встигає до термінів відкриття 11 січня і буде перенесення приблизно на місяць. Я зрозумів, що у мене ще трохи більше місяця, щоб розробити нову СРМ-систему під фітнес-клуб і систему управління контентом у застосунку.
скриншот срм
Статистика
Розклад
Продажі
Протягом місяця, до початку лютого СРМ була готова, основний її функціонал.
• вести облік клієнтської бази. Збирати дані;
• проводити продажі, продовження абонементів;
• була зроблена унікальна система подвійних балансів, яка нам потрібна була через специфіку нашого клубу. Ми продавали не місяць-рік (час), а ми продавали кількість занять. Пакету із заняттями йшла певна кількість днів. Дні і тренування мали два різні баланси і працювали в режимі накопичення. По закінченню днів на балансі залишок тренувань згорав. Це зробило відвідування на тренуваннях більш регулярними і клієнт відповідально ставився до тренувань;
• фітнес менеджмент групових тренувань. Створення календаря тренувань і менеджмент людей на з запис;
• магазин продуктів і склад. Використовувався під час продажу води, напоїв, закусок та іншого, що не відноситься до абонементів;
• бізнес-аналітика, статистичні показники. Красиві графіки та інша інформація для фінансового обліку;
• купонна знижкова система, коли ми можемо створити купон на певний розмір знижки на будь-який продукт або групу продуктів і призначити її користувачеві;
• система корпоративних знижок, давала змогу створювати з клієнтів групи і призначати групам купони, знижки. Відмінно працювало з корпоративними клієнтами.
• реєстрація користувачів, менеджмент особистих облікових даних;
• швидка і проста покупка абонементів за допомогою інтеграцій Apple \ Google Pay;
• бронювання в розкладі місця на тренуваннях;
• реферальна система, яка дає змогу ділитися реферальним посиланням, за яким твій друг або знайомий може перейти і встановити застосунок, після чого він отримає одне безкоштовне тренування на бонусний рахунок. Після того, як друг скористається і відвідає це тренування, то тут же і ти (той, хто поділився посиланням) отримаєш також, одне безкоштовне тренування на бонусний рахунок;
• функціонал з перегляду описів тренувань і тренерів.